TO PUDE #1: Jídlo

Přečetl jsem milion webů o hubnutí a na naprosté většině z nich psali, že na hubnutí má z 80 % vliv strava a jen z 20 % pohyb. Pak bylo ještě pár webů, které tvrdily, že je to píčovina, ale ty mě nezajímají, protože nezapadají do mého mentálního vzorce = nic nedělat a přesto se stát nádherným.


UPOZORNĚNÍ: Texty na tomto webu jsou ČISTĚ INFORMATIVNÍ, nemají za cíl vyvolávat jakékoli diskuse ani nevyžádané rady. Nejasnosti rád vyjasním na discordu nebo whatsappu. Své postoje k obsahu mohou čtenáři sdělovat na svých vlastních webech nebo prostě někde jinde. V nejhorším mi můžou napsat e-mail. Děkuji.


Tož co s tím jídlem. Jsem odborník na úplně všechny běžné i obskurní diety. Léta studií a testování mě přivedly závěru, že diety jsou jako náboženství: prostě si vyber, co se ti líbí a zkus to vydržet. Za rok si povíme.

Diskuse, jestli je zelenina zdravá nebo plná dusičnanů, jestli je cukr z ovoce škodlivý stejně jako normální cukr, jestli se má jíst 6x denně nebo jen jednou za dva dny, jestli je maso vražda nebo jestli hnije ve střevech a způsobuje rakovinu atd. mě už nezajímají. Jsou to hovadiny, jelikož každý stravovací směr má své nadšené zastánce a zapřísáhlé odpůrce a obě strany – pozor – mají v ruce skutečně velké množství protichůdných opravdových vědeckých studií. Je absolutně nemožné dobrat se objektivní pravdy, protože ta neexistuje. Ani na jedné straně neexistujou studie prováděné na milionech lidí po desetiletí, takže si člověk holt musí vybrat to, co vyhovuje jeho jazyku a naturelu a hotovo.

Stejně nakonec všichni dospějí k té základní poučce – výdej energie musí být větší než příjem. Všechno ostatní je kosmetika a často ne levná.


Cukr

Já jsem si po dlouhém hledání stanovil jednoduchá kritéria.

Cukr musí pryč. Co se týče cukru, panuje napříč dietama překvapivě široká shoda.

Mi cukr vadí hlavně v tom, že ho pokládám za těžce návykový a že ovládá můj mozek. Jakmile čuchnu k něčemu sladkému, tak se pak nezastavím. A když se snažím odolat, je naprosto neskutečné, jaké myšlenkové pochody dokáže závislost na cukru v mozku předvádět.

-Hele, ten Míša má jen 13 gramů cukru. Když si jednoho dáš – je vedro a trochu se ti zvedne nálada – tak furt ještě zůstaneš s cukrama v ketóze.

-Dej si klidně druhého, ok, je to teda 26 gramů, ketózu porušíš, ale furt je to s přehledem Low carb dieta, tam se ti vejde klíďo i třetí nanuk a jsi cajk.

Atd.

Víte, jak tohle vždycky skončí? A teď si nevymýšlím: 8x jahodový míša, 1x eskymo, dva sendviče se salámem, oplatek mila a irské kapučíno (velké).

A co na to řekne mozek?

-Hele, nestresuj se, ber to jako cheating day, od zítra zas tvrdá disciplína, ok?

Takže jdeš, vyhledáš si „cheating day“, dočteš se, že vlastně strašně pomáhá hubnutí, a jdeš v klidu spát.

Druhý den v 16:00:

-Vedro, co, tyvole. Hele, ten Míša má jen 13 gramů cukru!

Takhle to u mě funguje.

Takže cukr musí pryč. Cukr je taky v ovoci, zelenině a ovoci. Ač se jedná o různé druhy (glukózy, fruktózy a jiné kózy), funguje u mě stejně. Sežeru rajčatový salát, ale ciwe sladkou tečku by to ještě chtělo.

Takže cukr pryč, sladké pití pryč, mlíko pryč, zelenina pryč, přílohy pryč, pečivo pryč, ovoce samozřejmě pryč, to je dneska sladké jak bonbon.

Co nám teda zbylo? Maso, vajca, možná tučná smetana, sádlo, máslo a pak nějaké ořechy nebo semínka, které nežeru.

Jídelníček se mi tedy výrazně zjednodušil. Zbývá už jen jedna drobná překážečka.


DNA

Mám DNU. To je taková celkem nahovno nemoc. Je teda pravda, že už jsem dlouho neměl žádný záchvat, bo jím prášky, ale bojím se dňa, kdy zas přijde DNA. Ano, jsem strašně vtipny.

V podstatě máte v těle hodně nějaké kyseliny močové, ta vytváří krystalky (nejprve) kolem malých kloubů, jako třeba na palci u nohy, a to se pak ráno vzbudíte, máte zarudlý horký palec který bolí jako kurwa a to myslím zcela vážně. Takovou bolest bych nepřál ani Hitlerovi a to ho fakt moc nemusím. Na postižené místo nepoložíš ani deku, nesnese to nic, žádný dotyk. Když to nebudeš léčit, časem ti to začne ty klouby deformovat a přesouvat se k větším jako je kotník, koleno a tak. DNA je věc, kterou kurwa fakt nechceš. Moc dobře si pamatuju, jak jsem lezl po čtyřech na hajzl a z očí mi proudem tekly slzy. A jak jsem to jednou chytil do obou nohou naráz. A jak jsem si přesto ráno po 30 minutách pláče a kurvování a pičení nazul obě boty, vzal berle a šel do práce a s deseti brufenama jsem těch 15 hodin odšmatlal a tak pořád dokola, dokud to po 11 dnech neodešlo. A za rok jsem to měl v nártu a kotníku. Nechceš to prostě. Kurwa fakt nechceš.

No a téhle posrané chorobě se říká „nemoc králů“, bo na ni trpěli ve středověku bohatí lidi, kteří měli na maso a chlast a lékařská věda má za to, že je to z masa a chlastu. Strašně zjednodušuju, samozřejmě, každá potravina prostě obsahuje nějaký počet nějakých purinů, které asi nějak ovlivňujou množství té zlé kyseliny močové v krvi. Čím víc purinů, tím víc adidas, jsou na to tabulky. Nejvíc purinů mají pochopitelně věci, které mám nejradši: maso, uzeniny, vnitřnosti, alkohol, nejvíc má například kakaový prášek.

Když to zjednoduším, podle diety, kterou mi naordinoval doktor, by mi v jídelníčku zbylo akorát vajco, jogurt, hlávkový salát a rohlík. A já nechci jíst vajco, jogurt, hlávkový salát a rohlík prostě.

Takže poď mi, gůgle, hledáme DNU na anglických webech a to by v tom byl čert… hele, tady je studie, která říká, že DNA je především způsobená tím, že ty vysokopurinové potraviny konzumuješ zároveň se sacharidama. A játra nebo jak se ty orgány jmenujou, to prostě nedává. Ale vyhoď cukr, a DNA nebude.

Ok, byla to jen jedna studie, byla anglicky a nevím jestli není vymyšlená nebo jsem ji blbě nepochopil, ale jak už jsem řekl – je to otázka víry a mi osobně přesně zapadla tam, kam měla. Takže jak by řekl Stalin, kdyby dělal výživového poradce – není cukru, není problema.

Obětuju se teda vědě a na vlastním těle dokážu, že DNA ve skutečnosti způsobená cukrem, čímž vyvrátím kompletní medicínu za posledních 2000 let. Druhá možnost teda je, že umřu mlád s pokroucenýma kloubama v příšerných bolestech, ale necháme se překvapit.


Takže co teda jím

Jím maso. Systému se říká carnivore, tzn. jen a pouze maso, dokonce ani ty vajca a smetany a sýry by se jíst neměly, ale ať si každý dělá, co chce. Samozřejmě umírám smíchy, když propagátoři carnivore zdůrazňují, že mám sníst cca kilo ribeye stejku z biokrávy, která po celý svůj kravský život běhala po biolučinách, zatímco ji k tomu biobory šuměly po bioskalinách. Kurwa nekradu, abych si mohl dovolit dát denně masíčko za 500+ korun, fakt jako nee.

Tož žeru krkovičku a kuřecí. Dobrý to je. Jsem celý den v práci a nemám čas vyvařovat, takže jsem si pořídil horkovzdušnou fritézu (opravdu doporučuju, domů jsme koupili větší, bo je nás mnogo, a je to sakra užitečná věc). Prdnu dva stejky z krkovičky do fritézy a za 15 minut hotovka, za dalších 7 sežráno a tím moje denní jídlo končí. Bo je tady furt ten zákeřný vzorec příjem < výdej.

Hele, nakrásně mi můžou autoři diet vykládat, že nemá cenu počítat kalorie, že stačí naslouchat tělu a to si samo řekne, co potřebuje a kdy má dost. Hovno. Moje tělo si neřekne NIKDY, že má dost. Když začnu naslouchat svému tělu, do 14 dnů na světě už žádné kalorie nezbudou, bo je všechny sežeru. Takže restrikce je nutná.

Vzorečků je na webech hafo. Tak jsem si teda stanovil denní kalorie na asi 1700 a pomocí kalorických tabulek do toho narval jídlo, které hodlám jíst. Klasika – bílkoviny i cukry mají 4 kalorie na gram, tuky mají 9. Jelikož cukr neexistuje a hodlám tělo pohánět tukem místo cukru, musím v tucích dostat těla dvojnásobek kalorií než z bílkovin. Takže cca 140 g bílkovin a 130 g tuku. Když se cpu kuřecím a chybí mi tuky, hodím k tomu kus špeku nebo si dám do kafe deci šlehačky, mňamdopíči:)

Takže ano, nedá se tak úplně říct, že bych se zrovna řídil doporučením lékaře stran DNOvé diety. Ale v září jdu na odběry, uvidíme. Vydrž to rok a pak si řeknem.

Přikládám odkaz na svoji buzertabulku v google docs. Jak je vidět, plán je jasný a boj nelehký. Červené řádky s nápisem „piče“ jsou dny, kdy jsem podlehl cukrovému volání. Zbytek si domyslete.

Na druhé záložce téže tabulky najdete můj tréninkový plán, ale o tom až příště.

To pude. Tentokrát je to jasný.

DNY BEZ CUKRU: 4

HMOTNOST: 97,35 kg

TUK: 28 %

VISCERÁLNÍ TUK: 13

METABOLICKÝ VĚK: 51

WORKOUT: 75

KROKY: 10929

Sdílej jak divej!

POKRAČUJ VE ČTENÍ

Nabídky, komentáře, nevyžádané rady, hrozby a případné pochvaly piš sem:

mrzout@mrzout.com

Copyright 2020 Starý mrzout ©  All Rights Reserved