Efektivní nakupování pro odvážné muže s Google Keep

Omluvte drobnou genderovou nevyváženost v nadpisu, bylo by samozřejmě fajn, kdyby následující text byl použitelný i pro ženy. Ale ani ve svém pokročilém věku a po dvacetiletém vztahu nejsem schopen se vžít do nákupního myšlení ženy, a to ani mé vlastní.

Elektronické hračky a jiné pitomosti pro sebe na netu nakupuju samozřejmě rád. Horší je to s velkými nákupy pro domácnost v super, hyper a jiných megamarketech, které obstarávám obvykle já, ježto mám auto a navíc řídím. Kromě toho samozřejmě objednávám a nakupuju zboží pro benzínku. Trochu moc utrpení na jednu malou hlavu.

Nákupní utrpení je složeno ze tří subutrpení:

  1. Zjistit, co je třeba koupit
  2. Rozhodnout se, kde to koupit
  3. Sebrat odvahu a jít se šťouchat vozíkem s ostatními chudáky

Nikdo, až na masochistické výjimky, nechce trpět zbytečně dlouho, takže je potřeba si věci zjednodušit a co možná nejvíce urychlit.

Zkrácení nákupního utrpení je složeno ze tří subzkrácení:

  1. Promyšlený nákupní seznam
  2. Obchod, který znám jako své boty
  3. Jít sám. Úplně. Sám. Bez manželky. Bez dětí. Sám. Úplně sám.

Ok, z nadpisu vám asi došlo, že si nebudeme psát nákupní seznam na lísteček, jako když nás posílala maminka do obchodu pro modré mlíko v pytlíku, půlku chleba a dva termixy. Máme techniku.

[mks_pullquote align=“right“ width=“300″ size=“18″ bg_color=“#eeee22″ txt_color=“#000000″] TIP: Nemusíte používat nutně Keep od Google. Použitelná je jakákoli appka, která umožňuje vytvářet seznamy ideálně se zaškrtávacíma checkboxama. Tedy nějaké úkolovníky, asi i Evernote apod. Jasné. Dál. [/mks_pullquote]

 

SEZNAMY

Ukážeme si to na nákupu pro domácnost. Stejný postup si pak aplikujte na co chcete.

Takže buď si uděláte před nákupem seznam aktuálně chybějících věcí a ten budete později postupně doplňovat.
Nebo prolezete komplet ledničku, špajz, mrazák, koupelnu, komoru a všechna místa, kde máte všecky ty věci, pomocí kterých vás pak vaše žena krmí a uklízí po vás bordel. Tzn. potraviny, prací prostředky, hadry, houbičky, tablety do myčky, pytle do koše, jary, zubní pasty, mýdla, jídlo čerstvé, těstoviny, kečupy, prostě všecko. A nasypte to do seznamu.

Napoprvé to sežere trochu času a doporučuju spolupracovat s paní domu, ale tohle úsilí se vám v budoucnu vyplatí, věřte mi. Oběma.
Pokud jste na něco zapomněli, nic se neděje, doplníte kdykoli později, třeba při dalším nákupu.

Takže předpokládám, že seznam opatřený zaškrtávacíma boxíkama máme. Jdeme vybrat kšeft.

OBCHOD

Nejsem tak bohatý, abych jezdil půl dne po městě a vyzobával zlevněné zboží v akci. Nasrat.

Osobně jezdím výhradně do Globusu (tento příspěvek není sponzorován!), bo za a) vím, kde tam co je, za b) je tam velké parkoviště, za c) jsou uvnitř široké uličky a za d) je tak velký, že i hromada lidí se rozptýlí na snesitelnou hustotu. Vy si nakupujte, kde chcete. Důležité je, abyste to tam dobře znali. Proč?

Protože nejdůležitější je poskládat si nákupní seznam tak, aby kopíroval nejrychlejší trasu. V tomhle je Keep super, pořadí položek v seznamu změníte pouhým přetažením, ať už prstem v mobilní appce nebo myší v kompu. Synchronizace okamžitá, to je asi standard.

Takže pokud mám v hlavě mapku obchodu a vím, že dovnitř lezu pravým vchodem, dám si nahoru nápoje, pak kečupy a koření, pak těstoviny, pak sýry, pak zeleninu, uzeniny atd., nejste blbí, chápete. Jakmile vyřešíte plán cesty, máte už v podstatě vyhráno.

Jedete přirozenou a hladkou cestou, břichem tlačíte vozejk, levou rukou vhazujete zboží a pravou zaklikáváte checkboxy v mobilu. Pokud vás nezdrží fronta u pultového prodeje uzenin, musíte být s jakýmkoliv nákupem bez problémů hotovi do 15-20 minut, tedy pokud přitom zároveň uvolněně pozorujete prsaté hezké paní, které nakupují kolem vás. Když je nepozorujete, pak je to hotovo za 10-15 minut.

Pro rychlý nákup i očumování bab ale musí být splněná ta třetí podmínka:

MUSÍTE BÝT SAMI!

Jakmile s sebou vezmete (ona se vnutí) partnerku, manželku, matku, dítě, děti, jde všechno do kopru. Manželce můžete nakrásně tvrdě vysvětlit, že se jede jen pro to, co je na seznamu, ale ona vám stejně dřív nebo později (obvykle okamžitě) sejde z trasy, začne se přehrabovat v botičkách, tričíčkách a jiných -ách a vzpomene si, že vlastně všechny děti chodí úplně nahé a bez bot a ona vlastně taky a vůbec že by se ještě hodilo todleto a hele koukej, tohle je v akci, vezmem dvoje.
Tohle jednoznačně a nevyhnutelně směřuje k rozvodu nebo vraždě.

Tak tudy ne jako. Tyhle blbosti ať si řeší, až půjde nakupovat sama. Bez vás. My se tady bavíme o efektivitě a produktivitě, že, jsme chlapi, že.

Takže zpátky na trať: Máme plný vozík, všechny odklikané položky v Keepu se nám přeškrtly, u kasy zaplatíme (tohle jsem bohužel ještě nevyřešil) – opět, když je hezká prodavačka, jdeme k jejímu pásu, když není žádná hezká volná, jdeme k samoobslužné pokladně a uděláme si to sami. Tak jako normálně v životě.

Ok, zatím bychom tohle všechno zvládli i s papírem a tužkou (i když by nám chyběla jedna ruka). Ale teď přichází ten LIFEHACK: Po nákupu seznam z mobilu NEMAŽEME! Položky necháme hezky zaškrtnuté/přeškrtnuté. Proč?

[mks_pullquote align=“right“ width=“300″ size=“18″ bg_color=“#eeee22″ txt_color=“#000000″] TIP: V Keepu můžete seznam sdílet třeba s manželkou, takže pokud si na něco vzpomene a vy už jste v terénu, vesele vám to tam může online vpašovat.  [/mks_pullquote]

No protože až se budeme příště chystat na nákup a nebudeme chtít na něco důležitého zapomenout, sedneme si v kuchyni ke stolu, vytáhneme mobil a čteme manželce jednu zaškrtnutou položku za druhou a ona říká ANO/NE. Když ona na vaše ŠPAGETY? řekne ANO, klikneme na checkbox u špaget, ty se nám odškrtnou a přesunou se nahoru do aktivního seznamu. A jelikož jsme měli položky při prvním nákupu srovnané podle trasy, objeví se nám zase nahoře v tom správném pořadí.

Takhle budeme mít jistotu, že před nákupem zkontrolujeme všechno, co by mohlo doma chybět a nehrozí, že nás po návratu ještě pošlou zpátky, bo „jsem zapomněla na tatarku a zubní pastu, sorry„. Protože tohle už je u mě vražda, smrt, zabití.

Takže hádám je to jasné, ne? Já mám podobné seznamy i v práci, přeci jen tam mám několik stovek druhů zboží od různých dodavatelů, 5 lednic, několik regálů a snadno ztratím přehled, co třeba dochází nebo už došlo. Takže mám pro každého dodavatele seznam, oběhnu si shop, poklikám, zvednu telefon a objednám. Na nic nezapomenu.

Ještě jedna blbinka, kterou umí Keep, by se vám mohla hodit.

Příklad: Potřebujete třeba něco z OBI nebo jiného kšeftu, kam obvykle nejezdíte. A třeba to akutně nespěchá. Takže si věci jako je krumpáč, primalex a roundup píšete průběžně na seznam s názvem OBI a pak si u toho seznamu nastavíte, aby se vám sám připomněl, když se budete nacházet v blízkosti konkrétního OBI. Pozná to podle GPS. Je to hodně šikovná věcička.

Stačí u poznámky kliknout na zvoneček, a zvolit, zda chcete připomínku v určitý čas nebo posle místa. Tam už pak jen zadáte název obchodu nebo adresu, Google vám už nabídne.

 

Na závěr článků se doporučuje dávat shrnutí, tož tu ho máte:

Nepodceňte přípravu, nakupujte tam, kde to znáte a zásadně SAMI!

Nemáte zač.

Sdílej jak divej!

POKRAČUJ VE ČTENÍ

Nabídky, komentáře, nevyžádané rady, hrozby a případné pochvaly piš sem:

mrzout@mrzout.com

Copyright 2020 Starý mrzout ©  All Rights Reserved