MANHUNT (2019)

Britská kriminální minisérie o pátrání po vrahovi francouzské studentky. Má to tři díly, všechny mají kolem 45 minut, takže jednohubka na večer jak vyšitá.

Případ se skutečně stal, scénář vznikl podle knihy Colina Suttona, který je zároveň hlavní postavou a šéfem vyšetřování, takže zapomeňte na technické zázraky z CSI i na geniální mozky typu Columbo nebo Erkyl.

K vidění je pouze poctivá policejní práce, hrabání se v záznamech, hledání jehel v kupkách sena, trocha té intuice, trocha štěstí a hlavně zarputilost policajtů, kteří i přes tu nekončící administrativní prudu a množství slepých uliček prostě jdou po pachateli.

Pozitivní je, že ani pachatel není žádný Hannibal Lecter nebo Zodiac, všechno je prostě tak obyčejné a v uvozovkách normální, že to může někomu připadat nudné. Ale není ani omylem.

Výborná je volba herce Martina Clunese (britský Doktor Martin) do hlavní role stárnoucího policajta, takového strejdy, kterému konečně svěří velký případ, přičemž si ani jeho nadřízení ani jeho podřízení nemyslí, že na to má.

Dobré, suché, britské, přízemní, procedurální, mně se to líbilo moc.

Letos by se měla objevit další série, těším.

Režie: Marc Evans

Scénář: Ed Whitmore

Kamera: Baz Irvine

Sdílej jak divej!

POKRAČUJ VE ČTENÍ

Nabídky, komentáře, nevyžádané rady, hrozby a případné pochvaly piš sem:

mrzout@mrzout.com

Copyright 2020 Starý mrzout ©  All Rights Reserved