MAJÁK / THE LIGHTHOUSE (2019)

(Nejsem absolvent filmové vědy, nejsem filmový fanatik. Neumím zkoumat neviditelné odkazy, neumím se rozplynout nad hloubkou záběrů, nevím co je zlatý řez a na nezávislé íránské kinematografii neshledávám nic zajímavého. Občas koukám na filmy a buď se mi líbí, nebo ne.)

Dva chlapi, jeden starý (Willem Dafoe) a jeden mladý (Robert Pattinson), přijedou někdy snad na konci 19. století na ostrov, kde mají za úkol se po čtyři týdny starat o provoz majáku, než budou opět vystřídáni.

Černobílý film natočený v poměru stran 4:3 má dost dobrou atmosféru a strašně dobře se na něj kouká. Jenže k čemu to je, když je to celé o hovně.

Oba herci hrajou výborně, Dafoe je úplně démonický, snímané to je taky dost psycho a celkově je z toho ta ponorková nemoc cítit úplně fyzicky. Jenže k čemu to je, když je to celé o hovně.

Ve filmu je spousta až hororových náznaků, občas se vynoří nějaké utajené věci z minulosti obou postav, očekávání to vzbuzuje veliká. Jenže k čemu to je, když je to celé o hovně.

Je tam hodně pěkných scén, i to chlastání denaturáku je tam tak nějak hezky pojato, o tom žádná. Jenže k čemu to je, když je to celé o hovně.

Bohužel po celém to nadějném koukání zjistíte, že to bylo jen nadějné koukání a nic víc. Žádné rozuzlení, žádné vysvětlení, prostě jen artová sračka, která vás připraví o dvě hodiny života, abyste na konci zjistili, že to celé bylo o hovně.

Pokud máte rádi černobílé fotky, bude se vám to líbit.

Já už od pana režiséra žádný další film vidět nechci.

MAJÁK / THE LIGHTHOUSE (2019)
Režie: Robert Eggers
Scénář: Robert Eggers, Max Eggers
Kamera: Jarin Blaschke

Sdílej jak divej!

POKRAČUJ VE ČTENÍ

Nabídky, komentáře, nevyžádané rady, hrozby a případné pochvaly piš sem:

mrzout@mrzout.com

Copyright 2020 Starý mrzout ©  All Rights Reserved