My Way #9: Zmrzlá

Pondělí je den, kdy spousta lidí potřebuje pohladit, potěšit a někteří i pochovat. A nic člověka nepotěší tolik, co neštěstí člověka druhého. A od toho jsem tady.

Než se pustím do běžné agendy, mám pro vás další lifestylové motivační GTD koučinkové moudro pro dnešní den: Pokud nenávidíš pondělí, je to tím, že nenávidíš práci, kterou děláš.

A v tom případě mám pro tebe i perfektní radu: Život máš jen jeden, vykašli se na tu hnusnou práci a jdi dělat to, co tě baví. Sice pravděpodobně brzo chcípneš hlady, ale budeš se smát až do úplného zábavného konce.

Miluju koučink tyvole.

No takže zpátky do reality. V pátek to zamrzlo definitivně a zde nabízím seznam zábavných souvislostí pro obveselení pondělních depresářů:

  1. Nefunguje kávovar. Je napojený na vodu.
  2. Nefungujou hajzly. Jsou napojené na vodu. (sic!) Takže když si tu někdo natankuje třeba za dvojku a chtěl by se aspoň vyčurat nebo si opláchnout ruce, má smůlu a já vypadám jako kretén. Ale na to se dá zvyknout, že jsi za kokota vinou někoho jiného. Je to jako šibenice. Když tě pověsí, taky sebou chvilku škubeš, ale pak si zvykneš.
  3. Je zima, takže sníh, břečky, sračky. V shopu je věčně našlapáno, je tedy potřeba vytírat. Jak? Vařte bez soli, vytírejte bez vody! Vozím si v dvacetilitrovém kanystru z domu vodu. Naliju si do kyblíku s mopem, vytřu a pak tou vodou spláchnu personální WC. Podobné situace jsou na světě poměrně běžné, říká se jim obvykle xtá světová válka.
  4. Není voda, nemůže fungovat hospoda. To ale nevadí, jelikož například naražené pivo se vůbec nekazí. Jeden sud už je v hajzlu a dva další budou následovat. Uvařená jídla jsem buďto dojedl (dršťkovou 6 dní za sebou nechceš), nebo vyhodil, sýry, zelenina, upečené maso na sendviče atd. v hajzlu. Ani vakuovačka to nezachránila. Týden staré nádobí není jak umýt. Ano, mohl bych dovézt více kanystrů, pak si ohřát vodu na plynovém sporáku a čvachtat se dvě hodiny v té mastné vodě ve dřezu. Ale nejsem debil. Co neodejde po vlastní ose do týdne po svých nových nožičkách, to bude snad v půlce března umyto v myčce a v tekoucí vodě. A kromě toho zavřená hospoda negeneruje žádný příjem, zatímco mrazáky a ledničky jedou stále. Pro jistotu.
  5. Do toho mi nějaký debil vypojil mrazák s nanukama, takže pár tisíc v hajzlu. Ony sice pak zase zmrzly, ale mají maličko trochu jiný tvar, než by měly mít. Vezmu to dom děckam, ty se ještě neumí bránit.
  6. Aha, nevemu. Děcka jsou nemocné, už dva týdny, Hilda byla včera na pohotovosti a má infekční zánět spojivek. Takže do tří dnů budou doma čtyři umrčení angoráci a manželka vyskočí z okna. Jak na sviňu jsme jen v prvním patře, takže si maximálne zlomí jenom nohu.
  7. Jsem nachcípaný jak prase, takže umřu. Musel jsem na zítra odpoledne povolat posily, naštěstí má teta Iveta se mnou soucit a já se pojedu dom vypotit. Mezi děti s infekčním zánětem spoj…no to je jedno.

Snad to stačí. Jak vidíš, dělám co můžu, abych tě pobavil a zvedl ti náladu.

A taky jsem v pátek natočil zprávy, sponzoroval to zase insight.cz, takže pokud tě nebaví moje blbé kecy na jutubu, můžeš si aspoň přečíst něco zjímavého

 

To je pro dnešek všecko, dík za přečtení a zas někdy. A dělejte si to po svojimu;)

(Visited 1 137 times, 1 visits today)