My Way #8: Vlažná

Tlaková tendence: setrvalý stav.

Rád bych se podělil o nějaké novinky, ale v podstatě žádné nejsou. Voda v hadici střídavě rozmrzá a zase zamrzá, což je na jednu stranu fajn, že mám vždycky dvě hodiny na to, abych po sobě na personálním záchodě spláchnul, ale ráno je to zase na šutr. Hospoda je pochopitelně zavřená, protože otevřít jeden den a druhý zase vyvěšovat cedulku, že nepremávame, je kravina.

Tak jsem dal brigádníkům volno, což nevzbudilo pražádnou radost, jelikož všichni si zvykli na peníze a ty teď holt nebudou. Takže sedím na vrtu od rána do večera a vzpomínám na dobu, kdy jsem tu válčil úplně sám pět a půl měsíce 15 hodin denně. A připadá mi, že to tenkrát bylo lepší, jelikož jsem tenkrát pil rum a utíkalo to tím pádem o dost rychleji. Ale nedám si. To je už vyřešené.

Nakonec – podle posledního sčítání excelovských tabulek mi ta hospoda vlastně vydělává víc, když je zavřená a já sedím tady. To jsou paradoxy, pane Vaněk:) Každý další den mě akorát tak nahlodává se na celé pohostinství vykašlat, bačovat si tady v klídečku na vrtu a mydlit jedno video na youtub za druhým, závratně bohatnout na reklamách, škrábat si do blogu a k tomu otextovat nějaké weby pro Laskavého humra. A měl bych se asi líp. Jenže pak zas ráno vstanu, přijdu do práce a sjíždím návody, jak udělat nejlepší burger. Myslím, že dochtoři tomu říkaji schizofrenie.

No každopádně už to nechám zavřené až do příštího týdne, kdy bude jasné, že holomrazy jsou fuč. Štamgasti mi asi mezitím vyhynou. Denně krouží okolo se strhanými výrazy a ptají se na hadici.

Do toho se poněkud stupňujou tlaky ze strany Sítě a naše relativní obchodní volnost dostává pěkně na prdel. Je to takové vaření žáby – voda už začíná být vlažná ale říkáme si, že to ještě jde. Ale přituhuje. Od tohohle nakupovat nesmíš, od tohohle musíš. A teď si musíš nakoupit paletu tohodle, protože my jsme se s někým dohodli. Atd. V jiných velkých sítích je to samozřejmě standard, tam si jako nájemci ani neprdnete, ale tady se to teprve postupně zavádí a když vám sahají na to, co jste si vlastní pílí či schopnostmi vyjednali, zařídili nebo vydělali, je to bolestivá záležitost. Bůhví, jak moc horkou vodu vydržím. Jak to říká guru nás psychopatů Řepka – blikanec a bude hotovo:D

Důležité je, že dnes už se nebojím ničeho. Pokud jsem zvládnul skoro dva roky v kuse dělat 15 a více hodin denně, pak i poloviční čas věnovaný stoprocentně čemukoli jinému musí přinést výsledky. I kdyby to bylo pletení fuseklí. Takže pohodka a čistá hlava. Budha je můj mladší brácha.

A včera i dnes vyšly zprávy, dnes za laskavé podpory www.politikunatriku.cz, čímžto chlapcům ješt raz děkuji.

Díky za přečtení, a jeďte si po svém;)

(Visited 1 014 times, 1 visits today)