My Way #7: Pozitivní motivace

Tak nám zmrzla hadice, paní Müllerová. Jak to vypadá, tak vysmívaná reportérka TV Nova měla nakonec pravdu a voda při minusových teplotách skutečně mění skupenství.

Malá vsuvka pro ty, kdo se s mojí hadicí neznají a potřebují vysvětlení: Někdy v létě praskla někde v zemi vodovodní přípojka z vedlejšího objektu a jelikož jsou u toho objektu složité majetnické vztahy apod. do nějaké opravy se už nikdo nepouštěl. Na vlastní náklady jsem zajistil alespoň „provizorní“ řešení v podobě hadice natažené k přívodu vody, cca 50 metrů přes pumpu po zemi. A mezitím se majitel vrtu snažil vyjednat s vodárnami novou samostatnou přípojku přímo k veřejnému vodovodu. Jelikož vodárny jsou něco jako tajná společnost zednářská, trvá to vyřizování třičtvrtě roku a furt hovno. Takže moje „provizorní řešení“ se změnilo na něco jako „dočasný pobyt spřátelených armád.“ 

Dřív nebo později se to stát muselo. Asi tomu šlo zabránit, ale jednak jsem měl v neděli volno a o předpovědi počasí jsem nic netušil (celý den bylo nad nulou, tak jaképak strachy) a když jsem pak v deset večer zjistil, že přituhne fest, už jsem neměl morál jet na otočku do práce, abych pustil vodu a nechal ji téct. Takže zmrzla. S ohledem na týdenní předpověď bych ale stejně musel musel tu vodu nechat téct dva týdny v kuse, takže bych ve finále asi víc utratil, než za tu dobu zarobil. Situace lose-lose.

Předpověď pičasí.

Nefunguje kávovar, nefunguje WC, nelze umýt nádobí, vodu na splachování a vytírání vrtu jsem si dovezl v kanystru. Brigádníci mrčí, že je tady nepotřebuju, zatímco oni potřebujou peníze. Co se dá dělat. A hospoda podle všeho nepojede nejmíň do příštího čtvrtka. Asi jsem lehce rozladěn.

Ale abyste ani dnes nepřišli o nějaké to sračkoidní motivační moudro, tak bych vám moc rád sdělil, že život je o překonávání překážek a z každého takového střetu vyjdete silnější a lepší. Ale nesdělím vám to. Protože překážky podobného typu mě teda pěkně serou a momentálně bych to tady nejradši celé zapálil a šel na sociálku. Dohajzlu už. (tvl doufám, že to tady nějakým nedopatřením fakt neblafne, bo z toho se už asi nevykecám.)

Video včera nebylo, bo mi do toho už od božího rána někdo házel vidle. Obchoďáci, zákazníci, návštěvy, pak jsem řešil nějaké personální sračky a nakonec ještě nečekaně přišla nová teta se podívat na své budoucí pracoviště tak jsem musel všecko povysvětlovat. Bude asi šikovná, akorát jí teď ještě budu muset vysvětlit, že dokud nerozmrzne, nebudu ji potřebovat.

Ale jak říkám, jsou to jen drobné překážky na vytyčené cestě k úspěchu. Které stačí podminovat, vyhodit do luftu a jít nejlépe jinudy a vůbec nejlépe někam jinam.

S dnešní dávkou pozitivní motivace a optimismu raději končím, abyste mi nenaskákali pod vlak. Někdo mi tu musí klikat na reklamy.

Díky za přečtení a přeju všem, ať se vám dnes daří lépe než mně. Ale ne o moc. To byste mě nasrali:)

 

(Visited 1 207 times, 1 visits today)