My Way #4: Žáby

3

A pak jsou tady taky dny, kdy jeden neví, co má dělat.

Není to o tom, že by nebylo CO dělat. Ale že těch sraček je naopak tolik a jsou navzájem tak provázané a zašmodrchané a zacyklené, že prostě jenom sedíš, čučíš na seznam úkolů (pokud máš aspoň ten) a vůbec ti není jasné, odkud a čím začít. A obvykle jsou to všechno tzv. žáby, to znamená úkoly, do kterých se ti fakt jako ale kua vůbec nechce.

Největší GTD spasitelé a protiprokrastinační myslitelé doporučují spolknout žábu hnedka na začátku dne. Pokud je ale žab deset a ještě se drží za ruce (mají žáby ruce tvl???), tak to je pak snídaně, kterou nechceš.

Pro tyto situace mám taky jednu vyzkoušenou metodu – a prosimvás, určitě jsem ji nevymyslel já, aby nebyly zas nějaké kecy.

Když nevíš, co máš dělat, začni dělat NĚCO. Cokoli. A aspoň trochu smysluplného. Začni. A klidně dělej něco úplně mimo žáby. Obvykle ti při tom dělání něčeho méně podstatného docvakne, do které žáby hryznout nejdřív a jak to celé pořešit. Mi to tak většinou funguje. Prostě mozek řekne – tyvole, proč tady děláš tuhle zbytečnou kravinu, když by stačilo ukousnout žábě nožičku (zvednou telefon, poslat mail, přišroubovat poličku) a pak se to dá celé do pohybu.

No a jako bonus – pokud vás ani tak žádné řešení nenapadne, aspoň jste mezitím něco dělali 😀

Tolik GTD moudro pro dnešní den.

A ráno tady byl technik z pivovaru čistit trubky (to se musí) a prakticky hned po jeho odjezdu začal chlaďák podivně chrčet. A dost hlasitě. Tak jsem chlapovi zavolal, dal jsem mu chlaďák k telefonu a on diagnostikoval, že jak je tam taková vrtulka, co honí do chlaďáku vzduch, tak ta vrtulka vlivem tepla začala dřít o plastový kryt. (ať mi někdo vysvětlí, jak můžou vyrábět chlaďáky, kde se vrtulka začne vlivem tepla dřít o plastový kryt). Doporučil mi, že mám plastový kryt vrtulky vylámat, než se ke mě dostane s náhradním dílem, tak jsem pověřil náměstka ať tam tu díru udělá a všechno zase jede. Tyhle DIY opravy půl roku nových zařízení oblibuji velice.

A je opět čas na sebechválu! Dneska mi pípla v telefonu následující zpráva:

Já teda nevím, co to přesně znamená a na základě jakého algoritmu se tohle video s ušmudlanými třemi tisícovkami zhlédnutí dostalo do nějakého výběru, ale nevadí mi to. Už teď můžu ale říct, že k žádnému nárůstu odběratelů kanálu teda nedošlo:)

Ale když už jsem se v tom YT adminu hrabal, kouknul jsem, jak se vede mým videím tak nějak celkově a hele co jsem uviděl – videa nejsou vhodná pro většinu inzerentů:DDDDD

A to jsem se ještě ani nesvlíknul! Zdá se, že indiáni, co kontrolujou videa, mají nějaké výhrady vůči slovům “vole, kurva, doprdele, piča a hovno”. S tímhle ovšem asi nepůjde nic dělat. Budu muset počkat na nějaké podobně sprosté inzerenty. Doufám, že taky mají v adminu nějaké zaškrtávátko typu “naší značce nevadí tato sprostá slova” a u toho rozbalovací zaklikávací seznam.

A taky mě na měsíc až dva opustila teta Hanka, takže na pondělky a středy nyní nemám na vrtu střídání. Musím teda odpoledne uběhat benzinku i s hospodou sám, čili je vyloučeno, abych v uvedené dny zkoušel něco vařit. Na to, že jsem ještě před měsícem chtěl dělat dokonce obědy, je to celkem sešup v plánech. Ale život je holt kulatý, zasebevražďovat se kvůli tomu nebudu.

A když budete hodní, vyfotím vám sem zítra svoji legendární hadici.

Díky moc za přečtení, sdílejte nebo nesdílejte, sledujte mě na FB, TW a IG a YT a klidně i naživo od stolu v hospodě.

Bděte!

(Visited 1 009 times, 1 visits today)

3 KOMENTÁŘE

  1. Mno že holokaust a drogy v názvu dělají problém, to se nedivím :). Ale ten sníh? To už je asi jen ta pověstná setrvačnost (aka algoritmus).

  2. Nějak zmizely informace o lezení na totem. Lozíš ještě na totem? A mohli bychom to vidět?

  3. Na totem občas musím, ale nevím, zda by záznam akce „Tlustá veverka“ na mě nepřivolal nějakou kontrolu BOZP.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Sem napiš svůj komentář
Sem šoupni své jméno