My Way #4: Žáby

A pak jsou tady taky dny, kdy jeden neví, co má dělat.

Není to o tom, že by nebylo CO dělat. Ale že těch sraček je naopak tolik a jsou navzájem tak provázané a zašmodrchané a zacyklené, že prostě jenom sedíš, čučíš na seznam úkolů (pokud máš aspoň ten) a vůbec ti není jasné, odkud a čím začít. A obvykle jsou to všechno tzv. žáby, to znamená úkoly, do kterých se ti fakt jako ale kua vůbec nechce.

Největší GTD spasitelé a protiprokrastinační myslitelé doporučují spolknout žábu hnedka na začátku dne. Pokud je ale žab deset a ještě se drží za ruce (mají žáby ruce tvl???), tak to je pak snídaně, kterou nechceš.

Pro tyto situace mám taky jednu vyzkoušenou metodu – a prosimvás, určitě jsem ji nevymyslel já, aby nebyly zas nějaké kecy.

Když nevíš, co máš dělat, začni dělat NĚCO. Cokoli. A aspoň trochu smysluplného. Začni. A klidně dělej něco úplně mimo žáby. Obvykle ti při tom dělání něčeho méně podstatného docvakne, do které žáby hryznout nejdřív a jak to celé pořešit. Mi to tak většinou funguje. Prostě mozek řekne – tyvole, proč tady děláš tuhle zbytečnou kravinu, když by stačilo ukousnout žábě nožičku (zvednou telefon, poslat mail, přišroubovat poličku) a pak se to dá celé do pohybu.

No a jako bonus – pokud vás ani tak žádné řešení nenapadne, aspoň jste mezitím něco dělali 😀

Tolik GTD moudro pro dnešní den.

A ráno tady byl technik z pivovaru čistit trubky (to se musí) a prakticky hned po jeho odjezdu začal chlaďák podivně chrčet. A dost hlasitě. Tak jsem chlapovi zavolal, dal jsem mu chlaďák k telefonu a on diagnostikoval, že jak je tam taková vrtulka, co honí do chlaďáku vzduch, tak ta vrtulka vlivem tepla začala dřít o plastový kryt. (ať mi někdo vysvětlí, jak můžou vyrábět chlaďáky, kde se vrtulka začne vlivem tepla dřít o plastový kryt). Doporučil mi, že mám plastový kryt vrtulky vylámat, než se ke mě dostane s náhradním dílem, tak jsem pověřil náměstka ať tam tu díru udělá a všechno zase jede. Tyhle DIY opravy půl roku nových zařízení oblibuji velice.

A je opět čas na sebechválu! Dneska mi pípla v telefonu následující zpráva:

Já teda nevím, co to přesně znamená a na základě jakého algoritmu se tohle video s ušmudlanými třemi tisícovkami zhlédnutí dostalo do nějakého výběru, ale nevadí mi to. Už teď můžu ale říct, že k žádnému nárůstu odběratelů kanálu teda nedošlo:)

Ale když už jsem se v tom YT adminu hrabal, kouknul jsem, jak se vede mým videím tak nějak celkově a hele co jsem uviděl – videa nejsou vhodná pro většinu inzerentů:DDDDD

A to jsem se ještě ani nesvlíknul! Zdá se, že indiáni, co kontrolujou videa, mají nějaké výhrady vůči slovům “vole, kurva, doprdele, piča a hovno”. S tímhle ovšem asi nepůjde nic dělat. Budu muset počkat na nějaké podobně sprosté inzerenty. Doufám, že taky mají v adminu nějaké zaškrtávátko typu “naší značce nevadí tato sprostá slova” a u toho rozbalovací zaklikávací seznam.

A taky mě na měsíc až dva opustila teta Hanka, takže na pondělky a středy nyní nemám na vrtu střídání. Musím teda odpoledne uběhat benzinku i s hospodou sám, čili je vyloučeno, abych v uvedené dny zkoušel něco vařit. Na to, že jsem ještě před měsícem chtěl dělat dokonce obědy, je to celkem sešup v plánech. Ale život je holt kulatý, zasebevražďovat se kvůli tomu nebudu.

A když budete hodní, vyfotím vám sem zítra svoji legendární hadici.

Díky moc za přečtení, sdílejte nebo nesdílejte, sledujte mě na FB, TW a IG a YT a klidně i naživo od stolu v hospodě.

Bděte!

(Visited 1 035 times, 1 visits today)