My Way #11: Horst

Dneska se budeme trochu věnovat reklamě, ale samozřejmě nevynecháme ani běžnou agendu.

Mrzne, takže hadice coasi. Ano.

Auto je zdechlé. Poslední dva dny jezdím do práce taxíkem. Ale jsou okamžiky v životě lidském, kdy člověk zjistí, že má ještě opravdové kamarády. Nejdříve se mi ozval @Vikosek a nabídl mi napůjčení přibližovadlo, které mu momentálně zbytečně stojí na zahradě. To jsem odmítnul, jelikož jsem zaprvé doufal, že oprava mého vraku proběhne rychle a zadruhé bych musel pro náhradní vůz až někam do Ostravy a to není vzhledem k mé pracovní době dost dobře možné. Ale vážím si toho jak cyp, dík moc.

O opravu se postará Bobby, se kterým jsme před lety válčili na Ewing Oil. Jednak jeho „vyženěný“ skoro syn auta opravuje, druhak má takový ten vozík na převoz aut a treťjak je strašně hodný (teď mu mažu med bo chcu slevu). A Bobby dnes fakt přijel. Z kufru vytáhl dvacetilitrový kanystr s vodou, bo mi došla a taxíkem se mi to moc tahat nechtělo, a na vozíku mi přivezl náhradní vozidlo. Takže střep je v servisu a já si budu vozit prdelku v oktávce. Jsem prostě lucky bastard.

No a teď o těch penězích, bo to vás baví nejvíc.

Poslední dobou jsem zaslechl nějaké připomínky, že těch reklam v Turbozprávách je nějak moc. V podstatě každý den jedna. Jiná. Někdy jsou delší (když je potřeba něco vysvětlit), někdy kratší (když je vše jasné). A že prý už jsem jako Horst.

Bohužel nejsem tak dobrý, ale snad se časem zlepším. Protože reklamy zůstanou, dokud o ně bude zájem. Je k tomu několik důvodů:

  1. Dostávám za ně obvykle peníze. Mám rád peníze. Mám hodně dětí, hodně plen, hodně sunaru. Mám rád elektronické hračky, kamery, telefony, auta a jachty. Obě. Příprava jedněch zpráv zabere jen u mě dvě tři hoďky, když to jde dobře, a to už mívám kolikrát hlavní část podkladů sesbíranou dopředu od Tomáše s Markem a od Alley. Takže je za tím práce, velmi často hodně zábavná (nezřídka narozdíl od výsledku) a méně často strašná pruda, lezou do toho lidi, není z čeho brát a tak. Samozřejmě, že to přece nemusím dělat. Nemusím, ale dělám.
  2. Sponzoři a partneři jsou obvykle mými pravidelnými diváky a snad i fanoušky. Všichni vidí, jak nízkou sledovanost jim můžu nabídnout a přesto do toho se mnou jdou. Nedělám si žádné iluze, že si od toho něco slibují. Spíše se mě snaží podpořit a nechtějí, abych si u toho připadal jako žebrák. A taky se nebojí riskovat, protože já jsem huba nevymáchaná a v improvizaci mi lecos uskočí. A proto tam ty reklamy budou. Protože když má někdo koule vzít svoje často těžce a občas i poctivě vydělané peníze a dát mi je bez nějaké naděje na návratnost, tak si z mé strany zaslouží, abych za to odvedl taky nějakou práci a ne jen vystavil logo a čau. Každého předem varuji, že mám málo diváků, že může být hned za frndou a že se mu to asi nikdy nevrátí. Přesto do toho jdou. A jsou to často živnostníci, malé firmy, freelanceři, i lékař práva se našel. A tak si říkám, že si musíme pomáhat. Oni pomáhají mně a já zkusím nepokazit to jejich.
  3. Vyrábím obsah. Vyrábím obsah na YT, na TW, možná teď i na blogu. Někdo ho sleduje, aby se nasral, jiný, aby se pobavil. Osobně za dobrou zábavu rád zaplatím, jako zaplatím za užitečný soft nebo aplikaci, i když je k dostání zdarma. A ani trochu už se nestydím přijmout peníze od inzerenta nebo koncesionářské poplatky, které mi chodí na účet nebo na PayPal. Ty jsou snad ještě úžasnější a beru to jako ocenění „práce“ a motivaci jak hrom. Takže mimochodem díky jak sviňa všem, co si zapomněli zrušit trvalé příkazy:) A to ani nemluvím, že jsem takto dostal úžasný zavírací nůž a teď čerstvě Schimanského bundu (nechápu, jak si někdo může z těch mých plků pamatovat, že jsem o ní kdysi mluvil, a ještě mi ji poslat. To mě včera rozsekalo pořádně). A jen tak na okraj, kdyby každý divák zaplatil za jeden díl 1,-, což činí zhruba 22,- měsíčně, válel bych se doma, točil videa a na nějaké reklamy bych zvysoka kašlal, to mi věřte, mrk mrk:DDD
  4. Dneska není populární o penězích mluvit. Ale mi je to buřt. Nebudu vykládat, že když mi videa nepřinesou ani korunu, že je nebudu dělat. Nebo jak je teď v módě- bez vaší podpory se neobejdeme, asi uděláme kampaň na startovači nebo seženeme bůhvíkoho s penězma. Na to prdím. Mám práci a snažím se jí uživit. Videa budu dělat tak jako tak, dokud mi všechny moje děti sborem neřeknou, že jsem fakt už hodně starý a trapný (dvojčata mají teprve rok, trochu na to hřeším). Jen říkám, že mi podpora formou reklam a koncesionáři dělají radost.  Takže – reklamy budou.

A když už si tady tak masturbuju, neodpustím si podělit se s vámi o radost. Protože sdílená radost znamená v Česku spoustu nasraných lidí.


To jsou chvilky, kdy si říkám, že dělat ze sebe šaška může být někdy i k něčemu dobré. Ale konec dojímání. Reklamy budou:)

Dík za přečtení a dělejte si všecko po svém.

(Visited 1 264 times, 1 visits today)