My Way #11: Horst

3

Dneska se budeme trochu věnovat reklamě, ale samozřejmě nevynecháme ani běžnou agendu.

Mrzne, takže hadice coasi. Ano.

Auto je zdechlé. Poslední dva dny jezdím do práce taxíkem. Ale jsou okamžiky v životě lidském, kdy člověk zjistí, že má ještě opravdové kamarády. Nejdříve se mi ozval @Vikosek a nabídl mi napůjčení přibližovadlo, které mu momentálně zbytečně stojí na zahradě. To jsem odmítnul, jelikož jsem zaprvé doufal, že oprava mého vraku proběhne rychle a zadruhé bych musel pro náhradní vůz až někam do Ostravy a to není vzhledem k mé pracovní době dost dobře možné. Ale vážím si toho jak cyp, dík moc.

O opravu se postará Bobby, se kterým jsme před lety válčili na Ewing Oil. Jednak jeho „vyženěný“ skoro syn auta opravuje, druhak má takový ten vozík na převoz aut a treťjak je strašně hodný (teď mu mažu med bo chcu slevu). A Bobby dnes fakt přijel. Z kufru vytáhl dvacetilitrový kanystr s vodou, bo mi došla a taxíkem se mi to moc tahat nechtělo, a na vozíku mi přivezl náhradní vozidlo. Takže střep je v servisu a já si budu vozit prdelku v oktávce. Jsem prostě lucky bastard.

No a teď o těch penězích, bo to vás baví nejvíc.

Poslední dobou jsem zaslechl nějaké připomínky, že těch reklam v Turbozprávách je nějak moc. V podstatě každý den jedna. Jiná. Někdy jsou delší (když je potřeba něco vysvětlit), někdy kratší (když je vše jasné). A že prý už jsem jako Horst.

Bohužel nejsem tak dobrý, ale snad se časem zlepším. Protože reklamy zůstanou, dokud o ně bude zájem. Je k tomu několik důvodů:

  1. Dostávám za ně obvykle peníze. Mám rád peníze. Mám hodně dětí, hodně plen, hodně sunaru. Mám rád elektronické hračky, kamery, telefony, auta a jachty. Obě. Příprava jedněch zpráv zabere jen u mě dvě tři hoďky, když to jde dobře, a to už mívám kolikrát hlavní část podkladů sesbíranou dopředu od Tomáše s Markem a od Alley. Takže je za tím práce, velmi často hodně zábavná (nezřídka narozdíl od výsledku) a méně často strašná pruda, lezou do toho lidi, není z čeho brát a tak. Samozřejmě, že to přece nemusím dělat. Nemusím, ale dělám.
  2. Sponzoři a partneři jsou obvykle mými pravidelnými diváky a snad i fanoušky. Všichni vidí, jak nízkou sledovanost jim můžu nabídnout a přesto do toho se mnou jdou. Nedělám si žádné iluze, že si od toho něco slibují. Spíše se mě snaží podpořit a nechtějí, abych si u toho připadal jako žebrák. A taky se nebojí riskovat, protože já jsem huba nevymáchaná a v improvizaci mi lecos uskočí. A proto tam ty reklamy budou. Protože když má někdo koule vzít svoje často těžce a občas i poctivě vydělané peníze a dát mi je bez nějaké naděje na návratnost, tak si z mé strany zaslouží, abych za to odvedl taky nějakou práci a ne jen vystavil logo a čau. Každého předem varuji, že mám málo diváků, že může být hned za frndou a že se mu to asi nikdy nevrátí. Přesto do toho jdou. A jsou to často živnostníci, malé firmy, freelanceři, i lékař práva se našel. A tak si říkám, že si musíme pomáhat. Oni pomáhají mně a já zkusím nepokazit to jejich.
  3. Vyrábím obsah. Vyrábím obsah na YT, na TW, možná teď i na blogu. Někdo ho sleduje, aby se nasral, jiný, aby se pobavil. Osobně za dobrou zábavu rád zaplatím, jako zaplatím za užitečný soft nebo aplikaci, i když je k dostání zdarma. A ani trochu už se nestydím přijmout peníze od inzerenta nebo koncesionářské poplatky, které mi chodí na účet nebo na PayPal. Ty jsou snad ještě úžasnější a beru to jako ocenění „práce“ a motivaci jak hrom. Takže mimochodem díky jak sviňa všem, co si zapomněli zrušit trvalé příkazy:) A to ani nemluvím, že jsem takto dostal úžasný zavírací nůž a teď čerstvě Schimanského bundu (nechápu, jak si někdo může z těch mých plků pamatovat, že jsem o ní kdysi mluvil, a ještě mi ji poslat. To mě včera rozsekalo pořádně). A jen tak na okraj, kdyby každý divák zaplatil za jeden díl 1,-, což činí zhruba 22,- měsíčně, válel bych se doma, točil videa a na nějaké reklamy bych zvysoka kašlal, to mi věřte, mrk mrk:DDD
  4. Dneska není populární o penězích mluvit. Ale mi je to buřt. Nebudu vykládat, že když mi videa nepřinesou ani korunu, že je nebudu dělat. Nebo jak je teď v módě- bez vaší podpory se neobejdeme, asi uděláme kampaň na startovači nebo seženeme bůhvíkoho s penězma. Na to prdím. Mám práci a snažím se jí uživit. Videa budu dělat tak jako tak, dokud mi všechny moje děti sborem neřeknou, že jsem fakt už hodně starý a trapný (dvojčata mají teprve rok, trochu na to hřeším). Jen říkám, že mi podpora formou reklam a koncesionáři dělají radost.  Takže – reklamy budou.

A když už si tady tak masturbuju, neodpustím si podělit se s vámi o radost. Protože sdílená radost znamená v Česku spoustu nasraných lidí.


To jsou chvilky, kdy si říkám, že dělat ze sebe šaška může být někdy i k něčemu dobré. Ale konec dojímání. Reklamy budou:)

Dík za přečtení a dělejte si všecko po svém.

(Visited 1 174 times, 1 visits today)

3 KOMENTÁŘE

  1. Myslím, že prima trempíku. A Horst – to je prostě klasa – jednou ho chtělo jedno z mých dětí domů, páč jsme ho potkali v nákupním centru, papírovýho, jak stojí před obchodem. Říkal hošíček můj – jé, to je ten páníček z televize, vezmeme si ho domů ? Domů jsme si ho teda nevzali a teď si místo toho můžu pouštět Mrzouta. A ještě se zprávama. Prostě super. Domnívám se, že cena koruna za díl je férová. 🙂 Hezkou sobotu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Sem napiš svůj komentář
Sem šoupni své jméno