Mukačevská mlátička

Neumím se prát.

Nikdy jsem se nepral. Pokud už jsem se nachomýtl k nějaké krizové situaci, buď se to nějak uklidnilo samo, nebo jsem se z konfliktu vykecal. V tom jsem býval dobrý. Vím dobře, že kdybych šel do fyzického střetu, dostal bych na budku. Neumím se prát a nemám žádnou sílu.

Dneska se mi do hospody nastěhovala sjetá a ožralá smažka. Viděl jsem ho už několikrát na vrtu, chodí si tam pro víno a tabák. Mladý týpek, ale už od pohledu něco bere. A dneska si prostě sedl, bundu, čepici a rozpitou flašku vodky pohodil na stůl a seděl. Na nejprve slušné a později méně slušné výzvy k odchodu nereagoval. Jenže v podstatě nic hrozného nedělal, takže na policajty to nebylo a na násilí taky ne. Něco jako když máte v bytě nájemníka, který nechce odejít.

Tak jsem ho chvíli nechal. V hospodě naštěstí seděli jen čtyři štamgasti, takže se nic extra nedělo. Feťák seděl, hladil stůl, koukal na novinovou tapetu, občas asi zahlídnul nějakého démona, protože se úzkostně skrčil a průběžně vydával různé zvuky nebo oslovoval přítomnou společnost. Postupně si přestával vidět do huby a začal přítomné obtěžovat až urážet. To už se do něj začali pouštět i ostatní a hrozilo, že dostane regulérně po čuni.

Nemám tyhle situace rád. Jeden takový zmetek dokáže totálně rozbít odpoledne všem. A nejen odpoledne. Samozřejmě bych ho mohl nechat sedět libovolně dlouho, ale takovéhle hosty prostě nechceš. Nevíš co udělá, jestli někoho nezačne napadat apod. A pacifikovat ho třeba před rodinou s dětmi by pověsti podniku zrovna neprospělo.

Měl jsem vztek, že bych ho asi dokázal i praštit, ale kdoví, kam takový šulin upadne, do čeho se bouchne hlavou a já živím čtyři děti a ženu, nemůžu si dovolit průser.

Nakonec to ale puklo. Jakmile začal zvedat stůl ze země a u toho mlel nějaké nesmysly, tak jsem vystartoval, protože mám svoje stoly rád a taky jsem si musel před štamgasty trochu zachovat ksicht. Tož jsem ho chytil pod krkem a přitlačil na zem (sílu nemám, ale hmotnost jo a on byl vychrtlý a sjetý, tož jasná převaha). Nikdy bych nevěřil, jak člověku v takové situaci naskočí adrenalin, na chvíli jsem se cítil skoro jako chlap a asi bych se dokázal i opravdu poprat, i když nesnáším bolest a nevím, jak se to dělá. Zmetek měl očividně najednou strach, tak jsem ho ani nepraštil a on si zase sedl a zůstal sedět. Patová situace.

Ubalil si cigáro a šel si ven zakouřit. Bylo docela komické, jak mi všichni okamžitě poradili, že mám zamknout. Tvl. Jeden šmejd a my se budem před ním zamykat v hospodě:DDD (nemluvě o tom, že by si to obešel a vlezl zpátky přes pumpu). Takže se vrátil. A zřejmě měl nějaký odvážný tabák, protože začal hned urážet úplně všechny a ne úplně hezky. A to už ve vzduchu byla cítit krev. Tak jsem ho radši drapnul ještě jednou (kde se čoveče ve mně vzalo tolik agrese nevim) a tlačil ho ke vchodu. Samozřejmě sebou švihnul na zem a dělal nejdřív mrtvého a pak předstíral zlomenou páteř, zatímco já jsem bojoval s velkou chutí kopnout ho do břicha a napálit mu jednu pěstí. Ale do ležících se nekope a čtyři děti a žena atd., takže jsme ho nakonec společně s jedním štamgastem postavili na nohy a vyhodili na mráz. Nic mu pochopitelně nebylo.

Nakonec se vrátil ještě jednou aby všechny pourážel, ale když už jsme se zvedli tři, tak konečně vypadnul. Chvilku ještě něco pokřikoval z druhé strany ulice, ale nakonec zmizel. Teď jen doufám, že mi večer po zavíračce nepropíchá gumy nebo břicho.

 

(Visited 628 times, 1 visits today)